Trasa UltraBS2019 (16.06.2019)

Trasa Ultra Bałtyckiej Sztafety 2019  wytyczona jest od Władysławowa do Helu i powrotnie przez Władysławowo do Rewy gdzie mieści się Meta. Trasa przebiega wzdłuż wybrzeża ścieżką rowerową w kierunku Helu aż do latarni Hel. Następnie w kierunku plaży na Helu aż do Cypla Helskiego. Po nawrotce zalecana jest trasa ścieżką leśną przy wydmach od strony pełnego morza w kierunku Władysławowa (dla osób biegnących cały dystans na długości 100 km). Po minięciu Władysławowa trasa biegnie zgodnie ze ścieżką rowerową przez Swarzewo do Pucka (molo w Pusku), Następnie wzdłuż wybrzeża przez Rzucewo do mola w Osłoninie. Od tego miejsca wyznaczoną trasą przez rezerwat Beka trasa biegnie do Rewy aż na koniec Cypla Rewskiego (pod Krzyż w Rewie).

Poniżej znajduje się mapka z oznaczonymi poszczególnymi odcinkami trasy UltraBS2019.


Trasa biegu BS2018 (14-17.06.2018)

Trasa przebiega wzdłuż wybrzeża polskiego do latarni morskiej w Krynicy Morskiej do latarni morskiej w Świnoujściu. Trasa podzielona jest na 15 głównych odcinków sztafety. Główne odcinki trasy przebiegają wzdłuż wybrzeża pomiędzy latarniami morskimi.

Najdłuższy odcinek wynosi 73,5 km a najkrótszy 10 km. Każdy z głównych odcinków zostanie podzielony na krótsze odcinki zmian sztafety. Obecnie w przygotowaniu jest interaktywna mapa całej trasy Bałtyckiej Sztafety 2018 z podziałem na etapy. Jest to tylko przykładowa trasa, która ze względu na zamknięte obszary, miejsca niedozwolone dla ruchu pieszego, rezerwaty przyrody i Parki Narodowe i wszędzie tam gdzie nie otrzymaliśmy zgody na wstęp a także ze względu na  miejsca niebezpieczne i zagrażające w jakimkolwiek stopniu biegaczom może ulec zmianie. Trasa będzie weryfikowana na bieżąco w trakcie trwania biegu.

Planowaną, przewidywaną trasę można podejrzeć poniżej.

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram